از سر نوشت :: حسین غفاری

روایت‌های بی‌گاهِ یک پیام‌برِ پاره‌وقتِ دوره‌گرد

فهرست
x
x
خرده ادراکات
x
x
دسته‌بندی نوشته‌ها

هم‌سران باید:

بال باشند، نه وزر و وبال؛

هم‌راه باشند، نه هم‌کار؛

بزرگ و با سعه باشند، نه بخیل و ممسک؛

مشوّق باشند، نه مانع؛

مهار باشند، نه حصار؛

راضی باشند، نه قاضی؛

و به زندگی دینی بیاندیشند، نه دین در کنار زندگی.

 

هم‌سران باید در زندگی:

مکمل و متممِ هم،

شریک و حبیبِ هم،

رفیق شفیقِ هم،

و دلیل طریقِ هم باشند.

 

هم‌سران باید:

مؤثر در حرکاتِ هم باشند؛

بصیرت و صمیمیت را در خود جمع کنند؛

و جدی و اهل عمل باشند.

 

واصبر نَفْسَک...

و غیر از نَفْست، چیز دیگری بر عهده‌ی تو نیست.

 

و باید نَفْس هم باشند:

مؤمن و مؤمنه؛

صالح و صالحه؛

کریم و کریمه؛

عزیز و عزیزه؛

شهید و شهیده، ان‌شاءالله.

 

فرمودند:

تظاهرات را بی‌خیال، صمیمیت را بچسب!

 

 

...هم‌سر و هم‌سودا...

 


 پی‌نوشت:

 

ما دیگر غلط زیادی بکنیم که بخواهیم برای امت حزب‌الله فیلم تعریف کنیم. نظر من را بخواهید نویسنده‌ی نقدِ شریف نیوز، عقده‌های دیگرش را سر بیدمجنون خالی کرده است. آن بنده‌ی خدای دیگری هم که این فیلم ظاهراً اقتباس از زندگی و شخصیت ایشان است، بسیار به خطا رفته‌اند. البته ایشان حق دارند که دوست داشته باشند مجیدی عیناً زندگی شان را به تصویر بکشد. ولی آن وقت فرق مجیدی با شمقدری و شورجه و سیروس الوند در چیست؟

بیدمجنون کلاً سمبولیک است و هیچ ارتباطی به جامعه‌ی نابینایان و روشن دلان مملکتِ گل و بلبل ما ندارد.

جناب سماوات هم که فرموده بودند با عبارت «نعل به نعل» مشکل دارند را هم رجوع می‌دهم به مطالعه‌ی تاریخ و سیر و تطور در احوال غالب بر حوزه‌های علمیه پیش از بعثت علامه‌ی طباطبایی رحمه‌الله علیه. و البته اندکی کسب اطلاع از پشت صحنه‌ی واقعی و لجن‌مال سینمای مملکت گل و بلبل عزیزمان.

تا معلوم شود کسی که جرأت می‌کند به این صراحت و فصاحت «فطرت‌ها» را به چالش بکشد، کم از علامه در زمان و مکان خود ندارد.


***

دوباره تأکید می‌کنم که من دیگر غلط زیادی بکنم که بخواهم برای امت حزب‌الله فیلم تعریف کنم.

 

****

هم‌چنین، هم‌چنان بر موضع خود مبنی بر تحت تأثیر بیدمجنون بودن اعتراف دارم.

 

*****

حالا فکر می‌کنی فردا هم که نیمه‌شعبان باشد، خود حضرت هم که تشریف فرما بشوند، اوقات فراغت امت‌ حزب‌الله را چه کسی قرار است پر کند؟ یا به خیالت آن موقع دوره‌ی «همه با هم کار» است و دیگر فراغتی نمی‌ماند؟

 


یاعلیش

گفتگوها (۲۲)

اما مهدی جان این قرن قرنی است که حق در کره ی زمین به حاکمیت خواهد رسید آینده در انتظار توست. شهید سید مرتضی آوینی
 • حامد کاربیست
 • س.ز.ذ ==سید زن ذلیل؟؟ درسته؟
 • غلامرضا همدانی
 • مبارکه ! دستی هم به سر ما جماعت عذب و معذب بکشید شاید بال و پری در آوردیم و پرواز کردیم ...
  سلام!
  این بنده به هیچ رو داعیه فهم بالتمامه را ندارد اما به نظرم دندان روی جگر بگذار و جوئی تحمل داشته باش ! حالا کمی زود است علامه هم اگر علامه شد زمان برد و امروزه روز اگر ما این حقیقت را ادراک می کنیم که او چه خدمتی به اسلام کرده است سالیانی می گذرد!برایم ننویس که مگر ما هم می خواهیم ماننده ی قدما بگذاریم کسی از دستمان برود بعد آقا علیه السلامش کنیم! فهم بعض از امور لازمه شان گذر زمان است و به نظرم این یکی از آنهاست!
  والامرالیکم!
  با احترام- یاعلی!
  بسم الله . سیدم . مگر متن بدون مولف هم داریم که دو نظر متضاد ،‌ هر دو درست باشند ؟ بگذریم . بخاطر یک فیلم نمی گذارم با هم تلخ شویم .
  بسم الله . راستی می بینم که حاج خانم هم نوشتند . انشاء الله که خیر است.طرف حساب ما که زیاد اینترنتی نشد - و به زعم بنده خدا را شکر ! - عوضش کتابهای ما را زیر و رو کرد - به زعم بنده  ای داد بیداد ! - :)) یا حق.
  سلام!
  معروض می دارم که این بنده گاه گاهی خزعبلات خود را روی صفحه می آورم!متشکر می شوم اگر رویت کرده ونظرتان را ابراز دارید!
  dastneveshte.mycloob.com
  بااحترام-یاعلی!
  سلاما واقعا هم سلاما و دوباره سلاما ... ما همه تنیده در تمایلات و اغراض شخصی هستیم که جلوی حقیقت را گرفته اند و ما را از مسیر درست رویگردان میکنند ... امان از دست این کلمات
  دوستان عزیز ایرانی دیدید که کشورهای زورمند جهان با زورگویی واضح قطعنامه ای ناعادلانه بر علیه ایران در آژنس انرژی اتمی تصویب کردند و بدین گونه می خواهند ما را از برخورداری از دانش صلح آمیز هسته ای محروم نمایند. از شما عاجزانه تقاضا دارم علاوه بر  اطلاع رسانی برای جلب مشارکت همگان در امضای اعتراضیه تنظیم شده در سایت پرشین پتیشن  به تلاش قدرت های سلطه گر برای محروم کردن ایران از دانش صلح آمیز هسته ای ، ضمن گذاشتن لینک این اعتراض در سایت یا  وبلاگ خود ٬ با ارسال ایمیل از طریق سایت پرشین پتیشن به دوستانتان زمینه را برای جمع آوری تعداد قابل توجهی امضا فراهم کنید. باور داشته باشید اگر هر نفر حداقل ده نفر را با خبر نماید ٬ می توانیم با سازماندهی اعتراضی همه جانبه( همانند اعتراض موفق در صیانت از نام خلیج همیشه فارس)٬ در راستای احقاق حقوق کشور عزیزمان ایران گام بر داریم.

  ادرس اعتراض:

  http://www.persianpetition.com/sign.aspx?id=7c8405b9-03ed-4695-9d46-bd7c49cba830


  سلام به مؤمن و مؤمنه؛صالح و صالحه؛کریم و کریمه؛عزیز و عزیزه؛شهید و شهیده، و من الله التوفیق هرکدوم...هرچند دیگر دلتنگیهای حاج حسین نیست ولی کمی دلخوشی مانده برای اینجا با اینکه هیچ جا صفحه دراز ابی نفتی نمیشه...خداکند که منتظر با فایده ای باشیم ..اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم یا حسین اللهم عجل لولیک الفرج بفدا ی مولای غریبمون یامولا علی ادرکنا بظهورالحجة
  بله درست می فرمایید همه فرمایشات شما کاملا متین است ولی اینها همه یک جایی کنار میرود و دیگر منطقنیست که باید عمل کند بلکه عشق است آقای صاد - غین اینها همه تو خود بکردی ولی نه به قیمت فرو افتادن عَلَم ... پسر جان الان بخاطر استخاره بازی شما و ترسیدن از پله ی چندم علم دارد میخوابد ... همین را می خواستی
  حالا دیگه وقتشه سر بزنی به من !
 • مهدی - بچه های قلم
 • بسمه تعالی ...   با عرض سلام وادب خدمت شما. سایت بچه های قلم یک کلیپ ویژه شهید آوینی طراحی کرده و البته توی این کلیپ در بخش سایتهای مرتبط به وبلاگ شما هم لینک داده. اگر مایل بودید یک سری بزنید. آدرس کلیپ اینه:  http://www.bachehayeghalam.com/media/clip/avini.htm        موفق باشید
 • حامد کاربیست
 • شنیدم برای دهنمکی مطلب می نویسی درسته؟*** از یکی بچه های KGB شنیدم
 • مدیون شهدا
 • بسم الله الرحمن الرحیم اللهم کن لولیک الفرج اللهم ارزقنا توفیق الشهاده فی سبیلک اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم
  اللهُمَ اِن لَم تــَکـُن غـَفـَرتَ لـَـنا فیما مـَـضی مِـن شـَـعبانَ فـَـاغفـِـرلـَـنا فـیما بـَـقِـیَ مِـنـهُ

  السلام علیک یا اباعبدالله و علی الارواح التی حلت بفنائک

  *************
  چند روز پیش سالگرد شهادت شهید بزرگوار سید محمد علی جهان آرا بود

  یادش گرامی و راهش پر رهرو باد
  مزارش هم تو بهشت زهر است شما که می دونید گفتم بقیه یادشون باشه

  السلام علیک یا صاحب العصر والزمان ارواحنا فداک
  بسم رب المهدی
  موفق و موید باشید
  یاعلی
  بسم رب الشهدا با سلام و عرض تبریک به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان . ( دوستی من و شما بقول یکی از دوستان اتوبان یک طرف است . مهم نیست ما که استفاده می کنیم فعلا . و اصولا مطالب ما هم بدرد شما نمی خورد . حیف وقت و اکانت است که حدر دهید .  ) یا علی مددی !
  مبارکه آقای صاد. ببخشید سین!
  http://www.persianpetition.com/sign.aspx?d=7c8405b9-03ed-
  سلام ما نوکر شهید آوینی عزیز هم هستیم ولی فعلن شما زنشو پیدا بکن تا برسه به بعد ُدر ضمن اگه عکسای خفن   نظامی از ایران می خواین یه سرم به ما بزنین
  یاعلی
  ببخشید آدرسم اینه....ma-divooneha.persianblog.ir
 • 5 دری دات کام
 • جشن واره‌ی وبلاگ نویسی سیبه

  سایت 5 دری به مناسبت نیمه ی شعبان و هفته ی دفاع مقدس اقدام به برگزاری جشن واره ی وبلاگ نویسی در سه موضوع " روز نوشت ادبی " " انتظار و ظهور " " دفاع مقدس " می نماید .
  علاقه مندان می توانند آدرس وبلاگ خود را تا 28 مهر ماه هشتاد و چهار به 5 دری ارسال نمایند .همایش این جشن واره ، هم زمان با ولادت امام رضا (ع) برقرار شده و به افراد برگزیده جوایز نفیسی اهدا می گردد. به منظور چاپ آثار برگزیده می توانید نوشته های وبلاگی خود را تا همان تاریخ برای ما بفرستید.
  نشانی سایت پنج‌دری
   

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی